Najszybsze pamięci DDR5: Czy nowość od GeIL stanie się standardem?

Pamięci SODIMM DDR5 osiągnęły swój limit prędkości, natomiast pamięci desktopowe tej generacji jeszcze tego limitu nie odkryły, co udowadnia GeIL, przesuwając granice jeszcze dalej!

ARTYKUŁ

Adam Kmieć

6/2/20242 min read

Computex 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pojawiają się coraz to nowsze informacje o bardzo ciekawych produktach, które zostaną zaprezentowane podczas tego kluczowego wydarzenia dla branży technologicznej. Jednym z najbardziej wyczekiwanych wystawców jest firma GeIL (Golden Emperor International Ltd.), która jest znana z produkowania pamięci RAM. Już 4 czerwca mają zaprezentować swoje najnowsze moduły DDR5, które mogą zaskoczyć niejednego fana najnowszych technologii!

W ramach targów Computex 2024 GeIL we współpracy z ASUS mają zamiar przedstawić przełomowe moduły pamięci RAM DDR5, które osiągają prędkość 10200 MT/s, co stanowi kolejny rekord w zakresie prędkości modułów o predefiniowanych profilach OC. Ich najnowszy model pamięci ma nosić nazwę GeIL ASUS TUF Gaming Alliance (niepotwierdzone). Co więcej, osiągnięcie to zostało zrealizowane przy użyciu standardowych metod chłodzenia, bez konieczności stosowania takich rozwiązań, jak chłodzenie ciekłym azotem (LN2). Oczywiście, jeśli standardową metodą można nazwać dwa małe wentylatory turbinowe, które zostały wbudowane w radiator modułów.

Firma GeIL zapowiedziała również wprowadzenie na rynek modułów DDR5 o prędkościach 9000 MT/s, które są zoptymalizowane pod kątem procesorów AMD Ryzen z serii 8000G. Te pamięci charakteryzują się opóźnieniami CL40-53-53-112 i zostały przetestowane na płycie Asus ROG Crosshair X670E w połączeniu z procesorami Ryzen 7 8700G oraz Ryzen 5 8500G i przy obydwóch testowanych procesorach, moduły bez problemów działały synchronicznie (Gear1) na wspomnianych prędkościach 9000 MT/s.

Szczegółowe informacje dotyczące ceny, dostępności i daty premiery tych modułów zostaną ujawnione w trakcie targów Computex 2024 lub tuż po ich zakończeniu.